Natečaj sta organizirala Zveza arhitektov Rusije in Svet za zeleno gradnjo SPZS - RSABC s podporo Moskomarkhitekture, Mednarodnega razstavnega podjetja MVK v okviru skupine podjetij ITE, Združenja za gradnjo lesenih stanovanj in Moskovske arhitekturne Inštitut. Podelitev je bila 22. marca na 18. mednarodni razstavi "Lesena hiša / Holzhaus".
V razstavnem prostoru so bile stavbe in projekti, oddani na natečaj, označeni z "drevesnim stolpom", ki ga je posebej zasnoval arhitekt Andrey Asadov. Stolp je bil takšen:
Velika nagrada
"Otroška hišica na drevesu" (Moskovska regija, naselje Chigasovo), izdelal Arhitekturni biro "AI studio". Arhitekti: V. Soshnikov (vodja), I. Kolmanok, P. Fedoseenko, K. Vorobyova, A. Tomashenko.
Zlata diploma
Hiša Makaloun, LLC "Arhitekturna delavnica Totana Kuzembajeva"
Arhitekti: T. Kuzembaev (vodja), A. Perventsev (GAP), A. Khazgaleeva, O. Kosova, P. Isaev
Za mojstrsko utelešenje arhitekturnih detajlov notranjosti iz lesa.
Serija hiš "Skandinavija", Arhitekturno in gradbeno podjetje "Recon"
Arhitekti:
R. Leonidov, O. Budyonnaya
Za ustvarjanje funkcionalne in izrazne rešitve gostišča
Kot tudi diploma Sveta za zeleno gradnjo (NP SPZS-RSABC)
Obnova in rekonstrukcija posestnega kompleksa V. P. Sukačeva
Irkutsk, JSC "IRKUTSKGRAZHDANPROEKT"
Avtorji: A. Belsky (GAP), S. Kalashnikova, A. Sidorov, L. Ezhova
Za zgodovinsko natančnost in kakovostno izvedbo med obnovo in rekonstrukcijo arhitekturnega spomenika
Srebrna diploma
Hiša
Jaroslavska regija, okrožje Nekrasovsky
LLC "Dainov in K". Arhitekti: G. Daynov (vodja), A. Kachalov
Za lakonsko in izrazno arhitekturno rešitev stanovanjske stavbe iz lesa
Hiša "Ribiška koča" v okrožju Landenpohsky
Republika Karelija
Arhitekturna delavnica E. Yu Merkurieva. Avtorji: A. Borisova, E. Merkuriev, S. Shabliskaya, V. Timofeev, E. Zimicheva, P. Gromov
Za skladno vključitev prvotne volumetrično-prostorske kompozicije stavbe v krajino.
Kot tudi diploma Sveta za zeleno gradnjo (NP SPZS-RSABC)
Bronasta diploma
Obnova posestva Gratsianov - arhitekturnega spomenika v začetku XX. Stoletja
Tomsk, st. Belinski, 72
JSC "Sibspecproektrestavratsiya", vodja ekipe avtorjev - arhitekt-restavrator P. Zybailo
Za kakovostno obnovo arhitekturnega spomenika kot sestavnega dela zgodovinskega okolja mesta Tomsk
Odsek Projekti
Srebrna diploma
Počitniška vas "Forest Hill"
Krasnodarska regija
LLC "Studio - TA". Arhitekti: T. Badalyan (vodja), N. Dorofeev, A. Minullina
Za izrazno rešitev koče vasi iz lesa, organsko vpisane v naravno krajino.
Kot tudi diploma Sveta za zeleno gradnjo (NP SPZS-RSABC)
Bronasta diploma
Obnova stanovanjskih stavb - spomenikov lesene arhitekture v zgodovinskem delu Vologde
Vologdska državna tehnična univerza
Avtorji: prof. I. Beloyarskaya, vodja oddelka za obnovo in obnovo (vodja projekta); Študentje 4. letnika: E. Lagunova, A. Bulygina, A. Ulyanova, A. Dolnygin, A. Chernykh, A. Dyachkova
Za raziskave in razvoj zgodovinskih in kulturnih spomenikov
Diploma Zveze ruskih arhitektov
Upravna in laboratorijska stavba FGU "Pskovvodkhoz"
Pskov, st. Stahanovskaja, 10A
JSC Inštitut "Pskovgrazhdanproekt". Avtorji: Yu. Shiryaev (vodja), Z. Klepikova (oblikovalec), S. Parkhomenko (GIP)
Za taktno vključitev teme lesa v urbani razvoj
Prostorsko-konstruktivni sistem za oblikovanje krajinskih in arhitekturnih elementov urbanih rekreacijskih površin mesta "Motylek"
Krasnojarsk
LLC "ADM". A. Myakota (vodja), A. Ershov (GAP), N. Kalashnikova (arhitekt-oblikovalec); arhitekti: M. Pyankova, E. Kolesnikova, T. Prokhorova
Za izvirno rešitev prostorskega sistema za ustvarjanje majhnih arhitekturnih oblik
Nagrada VELUX
Posebna nagrada VELUX je potovanje na Dansko na Kongres za arhitekturo dnevne svetlobe.
Locomotion House
Moskovska regija
Projektna organizacija: Arhitekturni biro «Roman Leonidov in partnerji » … Avtorji: R. Leonidov (vodja)
Za najboljšo arhitekturno rešitev naravne razsvetljave.
Z vsemi deli, predstavljenimi na natečaju "Les v arhitekturi", se lahko seznanite na spletni strani www.holzhaus.ru